Nápady pre vašu krásnu záhradu

Pravdepodobne k najkrajším projektom patrí stvárnenie vlastného domova podľa svojich individuálnych predstáv. Obzvlášť záhrada je životným priestorom, ktorý Vás pozýva k oddychu. Je to vaše súkromné útočisko, ktoré slúži pre odpočinok od každodenného zhonu života a slúži pre spoločenské akcie s rodinou a priateľmi. Vtlačte svojej záhrade svoju osobitnú pečať, aby ste sa v nej cítili dobre.

Prezrite si mnoho podnetov, príkladov a praktických rád pre realizáciu vášho projektu. S našimi návodmi "krok-za-krokom" a mnohými užitočnými tipmi sa dajú vaše osobné predstavy ľahko zrealizovať.

Tipy pre pokládku 13

 • Výstavba jahodovej pyramídy

  Podľa viacerých autorov je najvhodnejší čas na presádzanie jahôd mesiac apríl a máj alebo august a september. Neváhajte a využite tento čas na vybudovanie vlastnej jahodovej pyramídy. Popri pestovaní jahôd v záhonoch a na hrobliach je pestovanie v nádobách tiež účinným spôsobom ich pestovania.

 • Výstavba záhradného kohútika

  Záhrada je životným priestorom, ktorý Vás pozýva k oddychu. K jej celkovému dojmu patrí aj voľba vhodných stvárňovacích prvkov. Cítite, že Vašej záhrade niečo chýba? Spestrite si ju novým kohútikom a tešte sa z niečoho nového.

 • Výstavba záhradných kvetináčov

  Záhradu dotvárajú aj zaujímavé detaily. Pekné veľké záhradné kvetináče si môžete vystavať aj sami v záhrade. Budete k tomu potrebovať hotové betónové bloky, ktoré zlepíte stavebným lepidlom. Nie je to nič zložité vďaka jednoduchému spôsobu ukladania.

 • Výstavba ohniska

  Vybudujte si nové ohnisko alebo si pretvorte Vaše existujúce na nové s tvárnicami Mountain Block, s ktorými je možné jednoduchým spôsobom vyhotoviť rovné, zvlnené aj okrúhle múry. Tvárnice Mountain Block majú vzhľad prírodného kameňa, čo dodá Vašej záhrade punc jedinečnosti.

 • Výstavba záhradných schodov

  Mať záhradu vo svahovitom teréne je výzva. Možno na nej vybudovať terasy a pospájať ich zaujímavo riešeným schodiskom a kľukatými chodníčkami.

 • Rekonštrukcia terasy

  Pomocou programu Bradstone vneste do svojej záhrady atmosféru stredozemia. Vďaka nepravidelným hranám a prirodzene nerovnému povrchu platní Old Town bude pôsobiť Vaša terasa veľmi harmonicky. Platne Old Town poskytujú širokú škálu možností stvárnenia aj v kombinácii s inými prvkami Bradstone, čím Vaša záhrada dostane ucelený a jednotný štýl.

 • Výstavba oporného múrika

  Vďaka prvkom Mountain Block si môžete vytvoriť vo svojej záhrade efektný systém záhonových terás, ktorý do nej vnesie čisté línie. Aj na svahovitom pozemku môžete pomocou nízkych oporných múrikov získať zaujímavé vodorovné plochy.

 • Výstavba Travero múru

  Vďaka Travero múru sa Vaša záhrada stane oázou pokoja bez rušivých vplyvov okolitého sveta, kde môžete relaxovať a vychutnávať čas strávený so svojimi blízkymi a priateľmi. Nebojte sa experimentovať a vytvorte si pomocou plotových tvaroviek Travero aj netradičné prvky záhradnej architektúry.

 • Výstavba Travero schodov

  Všetkých tých majiteľov domov a záhrad, ktorí si cenia individuálnu kvalitu života presvedčia výrobky skupiny Travero exkluzívnymi nápadmi pre stvárňovanie. Potešte sa zo vstupu do svojho domu novým riešením schodov, ktoré vytvoria vďaka svojim teplým tónom pocit harmónie a pokoja.

 • Pokládka dlažby Semmelrock

  Nasledovné tipy a návody pre pokládku Vás dovedú do cieľa – k perfektne vydláždenej ploche.

 • Pokládka platní Semmelrock

  Tu nájdete detailný návod pre pokládku platní Semmelrock.

 • Osadenie obrubníkov a palisád

  Prezrite si naše odporúčania na správne osadenie obrubníkov a palisád.

 • Správne ukladanie dlažby z paliet na plochu

  Okrem vytvárania rôznych povrchov kladieme dôraz aj na pestrý farebný svet našich výrobkov. Na docielenie správneho efektu treba tieto dlažby klásť inak, než sú uložené na palete.