Vitajte vo vyhľadávači pre vyhlásenie o parametroch (DoP), ako aj pre označenie CE k výrobkom firmy Semmelrock.

Čo znamená DoP príp. označenie CE?

Nariadenie o stavebných výrobkoch č. 305/2011 Európskeho spoločenstva stanovuje tzv. DoP (angl. „Declaration of performace“), teda vyhlásenie o parametroch, v ktorom výrobca dáva najavo, že vlastnosti dodaných výrobkov zodpovedajú deklarovaným parametrom. Na podklade tohto vyhlásenia o parametroch musí výrobca na svojich výrobkoch vykonať označenie CE (franc. „Communautés Européennes“), aby mohol byť stavebný výrobok poskytnutý na trh. S označením CE vyhlasujeme, že pre tieto výrobky existuje vyhlásenie o parametroch. V oboch prípadoch, tak vo vyhlásení o parametroch, ako aj v označení CE, sa opätovne vyskytujú normatívne popísané vlastnosti výrobkov. Tieto vyhlásenia o parametroch uschováme pre Vás po dobu najmenej 10 rokov a počas tejto doby Vám ich dáme kedykoľvek k dispozícii.

 

Ako získam vyhlásenie o parametroch (DoP) pre výrobok firmy Semmelrock?

Ponúkame Vám dve možnosti ako získať vyhlásenie o parametroch pre výrobok Semmelrocku.

 

1. Online - vyhľadanie s číslom DoP

1. Online - vyhľadanie s číslom DoP

Všetky výrobky firmy Semmelrock, pre ktoré je podľa normy potrebné vyhlásenie o parametroch, sú označené viacmiestnym kódom výrobku (DoP – číslo). Toto číslo nájdete na etikete (pozri grafiku).

 

Pre vyhľadávanie zadajte do nasledovného políčka tento viacmiestny kód výrobku (DoP – číslo) a následne kliknite na „Hľadať".

Upozornenie: pri zadávaní DoP čísla prosím dbajte na veľké a malé písmená.

Dátový list sa potom môže buď uložiť v počítači alebo priamo vytlačiť.


Na štítku nemôžete nájsť DoP číslo?

Pri výrobkoch, ktoré sa vyrobili pred 1. 7. 2013 sa nenachádza DoP číslo. Z toho dôvodu sú pre tieto výrobky k dispozícii všeobecné vyhlásenia o vlastnostiach pre dlažby, platne, obrubníky, plotové systémy a debniace tvárnice. Vyžiadať si ich môžete prostredníctvom nasledovných DoP čísiel:

- Dlažba: DoP číslo 1338SKCOMW1580
- Platne: DoP číslo 1339SKCOMW1580
- Obrubníky: DoP číslo 1340SKCOMW1580

 

2. Získanie DoP cez QR - kód

Vyhlásenie o parametroch (DoP) výrobku spoločnosti Semmelrock je možné získať prostredníctvom smartfónu alebo tabletu. Dostanete sa k nemu oskenovaním QR kódu, ktorý sa nachádza na etikete. Prostredníctvom screenshotu sa môže zadokumentovať a následne poslať buď ako E-mail alebo MMS. Adresát si ho môže aj vytlačiť.

Upozornenie: Všimnite si prosím dátum výroby, ktorý je zaznamenaný na etikete.


Získanie DoP pre obdobie výroby od 01. 07. 2013 do 27. 06. 2016

Získanie DoP pre obdobie výroby od 01. 07. 2013 do 27. 06. 2016

Vyhlásenie o parametroch je možné získať len po úspešnej inštalácii bezplatnej Wienerberger DoP aplikácie. Všetky údaje DoP sú už obsiahnuté v QR kóde. To znamená, že ak ste si nainštalovali príslušnú aplikáciu na Vašom smartfóne, vyhlásenie o parametroch sa na ňom zobrazí pri oskenovaní QR - kódu. Prístup k sieti nie je nutný a nevznikajú ani žiadne poplatky.

 

Operačné systémy

Wienerberger DoP aplikáciu skupiny si môžete stiahnuť tu a následne naištalovať na Váš smartfón:

Android OS

Apple iOS

Windows Phone
 

Získanie DoP pre obdobie výroby od 27. 06. 2016

Získanie DoP pre obdobie výroby od 27. 06. 2016

Vyhlásenie o parametroch sa dá získať bezplatnou Wienerberger DoP aplikáciou, ako aj akoukoľvek čítačkou QR kódu priamo na smartfóne alebo tablete. Jednoducho naskenujte QR kód na etikete a sledujte zobrazený link na vyhľadanie DoP. Číslo DoP sa tak automaticky zobrazí. V "Select Country" vyberte želanú krajinu a na získanie vyhlásenia o parametroch zvoľte "Request DoP". Pre tento spôsob získavania DoP je potrebný prístup k sieti.