Nový pieskovaný (brokovaný) povrch sa stará o jemnú textúru, ktorá sa vyznačuje nielen príjemným pochôdznym pocitom ale aj necháva plochu vyniknúť v novej exkluzivite.

Varianty povrchov

Povrchy našich dlažieb sú dodatočne zušľachťované aplikáciou rôznych spôsobov opracovania „surových“ produktov. Výsledkom je dlažba s individuálnym vzhľadom. Funkčnosť dlažby však zostáva plne zachovaná. Tu je ukážka techník používaných pri výrobkoch Semmelrock. Pri každom povrchu vidíte aj zväčšený ilustračný obrázok.

Textúrovaný povrch

Semmelrock Umbriano múr sivo-biela

Medzinárodne patentovaná výrobná technika vytvára na povrchu prirodzene pôsobiacu textúru, vd’aka čomu vyzerá každá dlažba alebo platňa jedinečne. Ostré hrany Umbriana sú súčast’ou jeho osobitého vyžarovania a pripomínajú rezaný pírodný kameň.

Aplikované na produktoch:

„Kartáčovaný“ povrch

Semmelrock Kartáčovaný povrch

Povrch dlažby je dodatočne opracovaný špeciálnymi kefami. Vyznačuje sa jemnou štruktúrou a drsnosťou.

Aplikované na produkte:

Pieskovaný povrch

Semmelrock CARATstruktur platne, biela, pieskovaný povrch

Povrch je ostreľovaný jemnými kovovými guľôčkami. Tak získa jemne zdrsnenú štruktúru. Ideálny pre kombináciu s inými typmi povrchov.

Aplikované na produktoch:

Štruktúrovaný povrch

Semmelrock Bradstone Old Town obrubník farby pieskovcová

Štruktúrované povrchy sú replikou prírodných kameňov. Jemná štruktúra, zvetrané hrany a úmyselne vytvorené výškové rozdiely prispievajú k prirodzenému vzhl’adu.

Aplikované na produktoch:

Aplikované na produktoch BRADSTONE:

Vymývaný povrch

Semmelrock La Linia platne Štiepaný povrch

Tento povrch je tvorený jemným kamenivom, ktoré zvýrazňuje pôvodnú “prírodnost”. Tento povrch sa vyznačuje intenzívnym leskom.

Aplikované na produkte:

Povrch so štruktúrou dreva

Semmelrock Vymývaný povrch

Pomocou použitia špeciálnej výrobnej metódy liateho betónu pôsobí tento povrch s textúrou prírodného dreva pozoruhodne realisticky. Dlhodobá alternatíva dreva.

Aplikované na produktoch:

Otĺkaný povrch

Otĺkaný povrch

Jednotlivé dlažbové kocky sú navzájom otĺkané v špeciálnych bubnoch. Tým sa docieli povrch s otlčenými nepravidelne lámanými hranami, ktoré navodzujú rustikálny dojem.

Aplikované na produktoch:

Betónový povrch

Tento povrch je tvorený nášľapnou vrstvou z kremičitého piesku, resp. z pohľadového betónu. Je k dispozícii v niekol’kých farbách a farebných odtieňoch. Betónový povrch bez dodatočného spracovania vyzerá jednoducho a elegantne.

Aplikované na produktoch:

Colorflow povrch

Semmelrock ASTI Colori

Vd’aka jemne doladenej kompozícii viacerých farieb sa dosiahne nuansujúci povrch s osobitým tieňovaním. Súhra jemne ladených farebných kompozícií vytvára  na expresívnom povrch výrazny nádych.

Aplikované na produktoch:

Colormix povrch

Semmelrock Appia antica Colormix

Zmes viacerých medzi sebou namiešaných farieb vytvára na každej dlažobnej kocke živú a harmonickú hru farieb. S takýmto povrchom plocha nikdy nevyzerá nudne.

Aplikované na produktoch:

Tehlový povrch

Semmelrock Penter Piazza

Prírodný povrch vo vysokohodnotných, extra vypálených tónoch v nasledovných prevedeniach: hladký, drsný a antik.

Aplikované na produktoch: