Semmelrock Bradstone Lias Vystavba 15

Popis

Samoopravná ekologická minerálna škárovacia hmota STONES ECO je vodopriepustná a súčasne zamedzuje prerastaniu buriny. Umožňuje to jedinečné inovatívne spojivo SOLID GREEN BINDER®, ktoré je obsiahnuté v škárovacej hmote STONES ECO. Vyznačuje sa vysokou odolnosťou voči erózii. Ak sa v škárach vytvoria mikrotrhliny, dážď a prirodzená vlhkosť opätovne aktivujú spojovaciu zložku a dôjde k ich uzatvoreniu. Okrem toho chráni škáry voči prerastaniu vegetácie tým, že zvyšuje pH hodnotu škárovacej hmoty.

Čo na škárovanie potrebujete:

Materiál:

  • Škárovacia hmota Stones Eco pre škáry šírky 1-20 mm
  • Voda

Náradie:

  • Zmeták, gumené kladivo, rukavice
  • Vibračná doska
  • Stavbárska lepiaca páska, nožnice
  • Hadica a tečúca voda

Náročnosť: nízka náročnosť
Počet osôb potrebných na výstavbu: 1 osoba
Čas: podľa rozsahu prác
Obdobie: jar, leto, jeseň

Semmelrock Skarovacia Hmota Stones Eco Siva

Škárovacia hmota Stones Eco sivá

Určená pre šírku škáry 1-20 mm a hĺbku škáry od 3 cm.

1. krok

Semmelrock Bradstone Lias Vystavba 13

Plochu najprv očistíme od prípadných nečistôt. Odporúčame použitie fukára na lístie. Je potrebné zabezpečiť, aby bol povrch pred aplikáciou čistý a suchý.

2. krok

Semmelrock Bradstone Lias Vystavba 14

Pred začatím škárovania zalepíme všetky prípadné hrany alebo bočné škáry, cez ktoré by nám mohla škárovania hmota uniknúť.

3. krok

Semmelrock Bradstone Lias Vystavba 15

Na škárovanie použijeme samoopravnú, ekologickú, minerálnu škárovaciu hmotu STONES ECO, ktorá je vodopriepustná a súčasne zamedzuje prerastaniu buriny.

4. krok

Semmelrock Bradstone Lias Vystavba 16

Škárovaciu hmotu STONES ECO nasýpame do škár z malej výšky a dbáme na úplné naplnenie škár.

5. krok

Semmelrock Bradstone Lias Vystavba 17

Metlou rovnomerne rozprestrieme škárovaciu hmotu STONES ECO po celej ploche.

Vydláždenú plochu je potrebné zhutniť. V prípade platní, ktoré nie je možné vibrovať, použijeme na zhutnenie gumové kladivo. V prípade potreby doplníme škárovaciu hmotu.

Upozornenie: Vždy je potrebné vopred sa informovať u svojho dodávateľa, či je možné konkrétnu dlažbu alebo platne vibrovať vibračnou doskou.

6. krok

Semmelrock Bradstone Lias Vystavba 18

Očistíme plochu vyfúkaním, napríklad pomocou fukára na lístie. Odstránime z povrchu prebytočnú škárovaciu hmotu. Dbáme na dostatočné očistenie, aby sme predišli znečisteniu povrchu zvyškami škárovacej hmoty.

7. krok

Semmelrock Bradstone Lias Vystavba 19

Navlhčíme škárovaciu hmotu STONES ECO vodnou hmlou alebo jemným pokropením. Prírodná spojovacia hmota potrebuje na aktiváciu 5 až 10 minút (v závislosti od poveternostných podmienok).

8. krok

Semmelrock Bradstone Lias Vystavba 20

Po uplynutí požadovanej doby plochu opatrne oplachujeme prúdom vody. Dopadajúci prúd vody nikdy nesmerujeme kolmo na plochu a snažíme sa vyhýbať priamemu zásahu škár. Oplachovanie opakujeme do vyčistenia plochy od zvyškov škárovacej hmoty.

Rýchlosť vytvrdnutia škárovacej hmoty závisí od poveternostných podmienok a vonkajšej teploty.