Vitajte vo vyhľadávači pre vyhlásenie o parametroch (DoP), ako aj pre označenie CE k výrobkom firmy Semmelrock.

Čo znamená DoP príp. označenie CE?

Nariadenie o stavebných výrobkoch č. 305/2011 Európskeho spoločenstva stanovuje tzv. DoP (angl. „Declaration of performace“), teda vyhlásenie o parametroch, v ktorom výrobca dáva najavo, že vlastnosti dodaných výrobkov zodpovedajú deklarovaným parametrom. Na podklade tohto vyhlásenia o parametroch musí výrobca na svojich výrobkoch vykonať označenie CE (franc. „Communautés Européennes“), aby mohol byť stavebný výrobok poskytnutý na trh. S označením CE vyhlasujeme, že pre tieto výrobky existuje vyhlásenie o parametroch. V oboch prípadoch, tak vo vyhlásení o parametroch, ako aj v označení CE, sa opätovne vyskytujú normatívne popísané vlastnosti výrobkov. Tieto vyhlásenia o parametroch uschováme pre Vás po dobu najmenej 10 rokov a počas tejto doby Vám ich dáme kedykoľvek k dispozícii.

Ako získam vyhlásenie o parametroch (DoP) pre výrobok firmy Semmelrock?

Ponúkame Vám dve možnosti ako získať vyhlásenie o parametroch pre výrobok Semmelrocku.

1. Online – vyhľadanie s číslom DoP

Online – vyhľadanie s číslom DoP

Všetky výrobky firmy Semmelrock, pre ktoré je podľa normy potrebné vyhlásenie o parametroch, sú označené viacmiestnym kódom výrobku (DoP – číslo). Toto číslo nájdete na etikete (pozri grafiku).

Na získanie vyhlásenia o parametroch, prosím, kliknite na nižšie uvedený odkaz. Zvoľte štát (“Please select your country“, zadajte kód výrobku  – DoP číslo (“Received DoP-Code“) a kliknite na zelené pole Vyžiadať DoP (“Request DoP“):

Na štítku nemôžete nájsť DoP číslo?

Pri výrobkoch, ktoré sa vyrobili pred 1. 7. 2013 sa nenachádza DoP číslo. Z toho dôvodu sú pre tieto výrobky k dispozícii všeobecné vyhlásenia o vlastnostiach pre dlažby, platne, obrubníky, plotové systémy a debniace tvárnice. Vyžiadať si ich môžete prostredníctvom nasledovných DoP čísiel:

– Dlažba: DoP číslo 1338SKCOMW1580
– Platne: DoP číslo 1339SKCOMW1580
– Obrubníky: DoP číslo 1340SKCOMW1580

2. Získanie DoP cez QR – kód

Vyhlásenie o parametroch (DoP) výrobku spoločnosti Semmelrock je možné získať prostredníctvom smartfónu alebo tabletu. Dostanete sa k nemu oskenovaním QR kódu, ktorý sa nachádza na etikete. Prostredníctvom screenshotu sa môže zadokumentovať a následne poslať buď ako E-mail alebo MMS. Adresát si ho môže aj vytlačiť.

Upozornenie: Všimnite si prosím dátum výroby, ktorý je zaznamenaný na etikete.

Získanie DoP pre obdobie výroby od 01. 07. 2013 do 27. 06. 2016

Získanie DoP cez QR kód

Vyhlásenie o parametroch je možné získať len po úspešnej inštalácii bezplatnej Wienerberger DoP aplikácie. Všetky údaje DoP sú už obsiahnuté v QR kóde. To znamená, že ak ste si nainštalovali príslušnú aplikáciu na Vašom smartfóne, vyhlásenie o parametroch sa na ňom zobrazí pri oskenovaní QR – kódu. Prístup k sieti nie je nutný a nevznikajú ani žiadne poplatky.

Získanie DoP pre obdobie výroby od 27. 06. 2016

Semmelrock DoP

Vyhlásenie o parametroch sa dá získať bezplatnou Wienerberger DoP aplikáciou, ako aj akoukoľvek čítačkou QR kódu priamo na smartfóne alebo tablete. Jednoducho naskenujte QR kód na etikete a sledujte zobrazený link na vyhľadanie DoP. Číslo DoP sa tak automaticky zobrazí. V “Select Country” vyberte želanú krajinu a na získanie vyhlásenia o parametroch zvoľte “Request DoP”. Pre tento spôsob získavania DoP je potrebný prístup k sieti.

Wienerberger DoP aplikáciu skupiny si môžete stiahnuť tu a následne naištalovať na Váš smartfón:

DoP App